Mulle meeldib käia ja kogeda jumalikkuse puudutust läbi inimese loomingu ja olemise ilu.
LÄHTEÜLESANNE ARHITEKTILE
Millest siis alustada? Mis oleks see, mida on vaja, et arhitekt saaks tööle hakata?
Kõige olulisem on see, et Sul endal oleks olemas see unistus, tunne ja LUGU, mis Sinu poolt ehitatavas majas toimuma hakkab. Mida selgem ja läbimõeldum on LUGU, seda lihtsam on joonistada loost tulenevat maja. MAJA on nagu nahk loo ümber või nagu näitelava, mis peab võimaldama Sinu LOO lavastamist…
Mõtle läbi materjalid ja tehnilised süsteemid, mida oma majas kasutada soovid. Kindlasti soovitan käia vaatamas päris majasid ja võimaluse korral rääkida inimestega, kes on vähemalt aasta elanud majas, milles on kasutatud materjale ja tehnilisi süsteeme, mida Sa kasutada soovid. Reaalselt kasutajalt saad Sa kõige paremat infot materjali või tehnilise süsteemi toimivuse ja käitumise kohta.
Vaata palju pilte ja ajakirju, et aru saada, milline on Sinu maitse ja mis Sulle meeldib ning mis kohe üldse ei meeldi.
Lisan siia väikese küsimustiku, et aidata Sul paremini aru saada oma soovidest ja vajadustest.
INSPIREERIVAD PAIGAD - SANTORINI
Imeline Santorini. Saar, mille erinevates linnakestes tekkis rõõmujoovastus imeilusatest majadest, võluvatest vaadetest, lummavast harmooniast, kus iga detail sisaldas ilu, kooskõla ja tähendust. Muistse 5000 aasta taguse ilu ja naist kui eluandjat ülistanud kultuuri vibratsioon on kogu saarel tajutav ka täna.
Eelkõige on Santorini tuntud oma kaldeera ääri palistavate valgete voolujooneliste koobasmajade ehk cave house’ide poolest. Kõige kuulsam linnake on muidugi Oia koos oma lummavate päikeseloojangutega.
Minu jaoks on Santorini just eriilmeliste väravate saar. Imetlesin linnakestes, kui kaunilt ja võimsalt võib olla lahendatud selline näiliselt tähtsusetu element nagu värav. Siinsed väravad on saanud hoopis mingi muu tähenduse olles justkui dimensioonide vahelisteks portaalideks.
Tegelikult on kõik väga loomulik – valge värv peegeldab päikesevalgust ja hoiab majad jahedana. Ümarad vormid lubavad tuultel vuhiseda omasoodu. Kumer silindri kujuline lagi on muistne konditsioneer, mis kogub sooja õhu lae alla, jättes ruumi alumise osa jahedaks. Labürintjad käänulised kitsad linnatänavad eksitasid ära merelt tulnud mereröövlid ning eraldasid nad üksteisest. Paksud müürid tänavate ääres ja tugevad väravad pakkusid kaitset siseõue peitunud elamistele… Kogu see praktilisus on serveeritud imekaunis ja meeliülendavas võnkes ja vormis.
INSPIREERIVAD PAIGAD - SRI LANKA
Sattusin Sri Lankale, kui mu pikaajaline klient kutsus mind looma uuele ehitatavale hotellile eskiisprojekti.
Minu jaoks oli see hüpe absoluutselt tundmatusse – on ju Sri Lanka kultuuriliselt, klimaatiliselt ja ehitustehniliselt meist nii erinev. Külastasin seda põnevat, üllatava ehituskunsti ja sõbralike inimestega saart hotelli projekteerimise käigus kolmel korral. Sain teada, et seal tuleb tähelepanu pöörata hoone jahutamisele; kosena taevast alla voolavale vihmale, mis ei saja alati otse, vaid ka küljelt; väga soolasele niiskele õhule, mis tahab kõik ära korrodeerida; termiitidele, kes söövad ära puidu ning veel paljudele muudele asjadele, mille peale siin Eestis üldse ei tulegi.