ÄRIHOONED

Ärihooneid projekteerida on põnev mäng. Ühtepidi peavad nad olema väga praktilised ja nende kaudu võiks omanikule voolata rikkus ja raha, teistpidi on võimalik nende majade kaudu puudutada paljusid, sest nende majadega suhestub igapäevaselt palju rohkem inimesi, kui eramu või kortermajaga. Millist sõnumit võiks edastada üks ärihoone?

Karmani kaubamaja Raplas

Projekteeritud 1998, valminud 1999

Karmani kaubamaja asub Rapla Maavalitsuse hoone kõrval.

Selle maja stardikohaks sai kontseptsioon, et maja, kus pakutakse inimesele teenust või kaupa, võiks olla huvitav, pilkupüüdev. Tekitada huvi ja tõmmet. Ahvatleda möödujat lähenema ning uurima, et mis maja see on ja seda nii väljast kui ka seest. Kui inimene on majja sisenenud, siis maja sisemus kutsuks teda edasi liikuma ja avastama selles majas peituvaid ahvatlusi ja võimalus.

Ärihoone Rakveres

Projekteeritud 2001, valminud 2003

Ärihoone asub Rakvere keskväljaku servas.

 

AS Frelok büroo- ja olmehoone Tallinnas

Projekteeritud 2007, valminud 2008

Hoone asub Tallinnas Betooni tänaval suhteliselt hallis ja üksluises tööstuspiirkonnas. Algidee oli sellesse natuke karmi ja halli ümbruskonda tuua põnevust, mängulisust, värvi, rütmi ja ootamatust. Tekitada teistmoodi vibratsioon ja meeleolu, et inimesed justkui ärkaksid oma igapäeva rutiinsusest ja peatuksid hetkeks. Märkaksid elu voogamist ning iseennast selles voos.

Paide Maksimarketi juurdeehitus

Projekteeritud 2017, valminud 2022


Pärnu Aia tänava ärihoone

Projekteeritud 2013 – 2019